Продукція > CVILUX USA > CP6006P1H00-NH
CP6006P1H00-NH
CP6006P1H00-NH Cvilux USA
CP6002S.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: HORZ HEADER 5.70MM 6 POS
Connector Type: Header
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 23A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 6
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.224" (5.70mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.572" (14.53mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Row Spacing - Mating: 0.224" (5.70mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HORZ HEADER 5.70MM 6 POS, Features: Board Guide, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 23A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 6, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.224" (5.70mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm), Insulation Height: 0.572" (14.53mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Row Spacing - Mating: 0.224" (5.70mm).