CP611-2N5955-CT Central Semiconductor Corp
CP611-2N5955_6-9-17.PDF
Виробник: Central Semiconductor Corp
Description: TRANSISTOR
Packaging: Bulk
Package / Case: Die
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 2V @ 1.2A, 6A
Current - Collector Cutoff (Max): 1mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 20 @ 2.5A, 4V
Frequency - Transition: 5MHz
Supplier Device Package: Die
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 6 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 60 V
Power - Max: 40 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANSISTOR, Packaging: Bulk, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 2V @ 1.2A, 6A, Current - Collector Cutoff (Max): 1mA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 20 @ 2.5A, 4V, Frequency - Transition: 5MHz, Supplier Device Package: Die, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 6 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 60 V, Power - Max: 40 W.