CP75B1115218P
CP75B1115218P Semiconductor Circuits, Inc.
CP75_1115218_Datasheet_R_1.0.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: 5.0V 15A 9-36VIN 1X2 POS ENB
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.94" L x 0.94" W x 0.33" H (49.3mm x 23.9mm x 8.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 15A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 5.0V 15A 9-36VIN 1X2 POS ENB, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.94" L x 0.94" W x 0.33" H (49.3mm x 23.9mm x 8.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CSA, TUV, UL, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 15A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2 kV.