CP75C1612036P
CP75C1612036P Semiconductor Circuits, Inc.
CP75_4-1_Brief_R1.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 48V 58W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 1.2A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 48V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 58 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 48V 58W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 1.2A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 48V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 58 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.