CPC-250-27-BP2
CPC-250-27-BP2 GMW Associates
CPC-XXXX-27-BP2_04_18_18.pdf
Виробник: GMW Associates
Description: DC-AC CURRENT PROBE, CLIP-ON, 25
Packaging: Box
Package / Case: Box
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Free Hanging
Output: Ratiometric, ±2V
Frequency: DC ~ 75kHz
Accuracy: 1%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Supply: 3.5V ~ 5.5V
Response Time: 10µs
Sensor Type: Open Loop
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 85mA
Current - Sensing: 250A
Part Status: Active
Number of Channels: 1
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC-AC CURRENT PROBE, CLIP-ON, 25, Packaging: Box, Package / Case: Box, Polarization: Bidirectional, Mounting Type: Free Hanging, Output: Ratiometric, ±2V, Frequency: DC ~ 75kHz, Accuracy: 1%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Supply: 3.5V ~ 5.5V, Response Time: 10µs, Sensor Type: Open Loop, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 85mA, Current - Sensing: 250A, Part Status: Active, Number of Channels: 1.