CPC10C24
CPC10C24 Semiconductor Circuits, Inc.
CPC_2-1_Brief_R1.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 15V 150W
Packaging: Tray
Power (Watts): 150W
Size / Dimension: 3.50" L x 2.50" W x 1.50" H (88.9mm x 63.5mm x 38.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Написати відгук
Description: DC/DC CONVERTER 15V 150W, Packaging: Tray, Power (Watts): 150W, Size / Dimension: 3.50" L x 2.50" W x 1.50" H (88.9mm x 63.5mm x 38.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.