CPE10C24PB
CPE10C24PB Semiconductor Circuits, Inc.
CPE10C24_Datasheet_R_1.0.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 150W
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: Eighth Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 93.7%
Current - Output (Max): 10A
Supplier Device Package: Eighth Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 15V 150W, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tray, Package / Case: Eighth Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CSA, TUV, UL, Efficiency: 93.7%, Current - Output (Max): 10A, Supplier Device Package: Eighth Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 150 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.