CPE30K48N
CPE30K48N Semiconductor Circuits, Inc.
CPE30K48_Datasheet_R_1.1.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: 1.2V 30A 36-75VIN 8TH NEG ENB
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: Eighth Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.47" H (58.4mm x 22.9mm x 11.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 30A
Supplier Device Package: Eighth Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 1.2V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 36 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV