CPT20F48NS
CPT20F48NS Semiconductor Circuits, Inc.
CPT20F48_Datasheet_R_1.3.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: Sixteenth Brick
Size / Dimension: 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.5mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 20A
Supplier Device Package: Sixteenth Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 66 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 66W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tray, Package / Case: Sixteenth Brick, Size / Dimension: 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.5mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CSA, TUV, UL, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 20A, Supplier Device Package: Sixteenth Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 66 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.