CPT20G48PB
CPT20G48PB Semiconductor Circuits, Inc.
CPT20G48_Datasheet_R_1.2.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 2.5V 50W
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Sixteenth Brick
Size / Dimension: 1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 20A
Supplier Device Package: Sixteenth Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 2.5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 50 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 2.5V 50W, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Sixteenth Brick, Size / Dimension: 1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CSA, TUV, UL, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 20A, Supplier Device Package: Sixteenth Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 2.5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.