Продукція > SAMWHA > CQ2012X7R225K500ARE
CQ2012X7R225K500ARE SAMWHA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Case - inch: 0805
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 2.2µF
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805, Tolerance: ±10%, Operating voltage: 50V, Dielectric: X7R, Manufacturer series: CQ, Case - mm: 2012, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 2.2µF.