CQB100W-110S48N Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: RAILWAY BRICK DC-DC I/P:43-160VD
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Box
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 2.1A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 48V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 101 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV