CQB100W8-36S15N
CQB100W8-36S15N Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: ISOLATED DC-DC CONVERTER 100W 9-
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 6.7A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.2 kV
Standard Number: 50155; 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ISOLATED DC-DC CONVERTER 100W 9-, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 6.7A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 100 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.2 kV, Standard Number: 50155; 62368-1.