CQB75W-48S05N
CQB75W-48S05N Cincon Electronics Co. LTD
index_en.php
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 5V 60W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 60W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Module, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.