CQB75W14-72S28-B Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-CQB75W14-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 75W, 1
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 2.7A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 12V
Voltage - Output 1: 28V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 76 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 75W, 1, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 2.7A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 12V, Voltage - Output 1: 28V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 76 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.