CR4220S-10 CR Magnetics Inc.
CR4220-60%20Series.pdf
Виробник: CR Magnetics Inc.
Description: SENSOR CURRENT XFMR 10A AC
Mounting Type: DIN Rail
Output: Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Frequency: 50Hz ~ 400Hz
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 24V
For Measuring: AC
Current - Sensing: 10A
Написати відгук
Description: SENSOR CURRENT XFMR 10A AC, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Mounting Type: DIN Rail, Output: Ratiometric, 4mA ~ 20mA, Frequency: 50Hz ~ 400Hz, Accuracy: ±0.5%, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Voltage - Supply: 24V, Response Time: 250ms, Sensor Type: Transformer w/Conditioning, For Measuring: AC, Current - Sensing: 10A, Number of Channels: 1.