CR7E-72DB-3.96E(72) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN EDGE DUAL 72POS 0.156 EYE
Color: Blue
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 72
Pitch: 0.156" (3.96mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Termination: Solder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness: 80.0µin (2.03µm)
Number of Positions/Bay/Row: 36
Написати відгук
Description: CONN EDGE DUAL 72POS 0.156 EYE, Packaging: Bulk, Gender: Female, Contact Finish: Gold, Color: Blue, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 72, Pitch: 0.156" (3.96mm), Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Read Out: Dual, Contact Type: Full Bellows, Card Type: Non Specified - Dual Edge, Termination: Solder Eyelet(s), Contact Finish Thickness: 80.0µin (2.03µm), Number of Positions/Bay/Row: 36, Number of Rows: 2.