CRDSNU-16-40-P-A
CRDSNU-16-40-P-A Festo Corporation
Packaging: Bulk
Operating Pressure: 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Stroke Length: 1.575" (40.00mm)
Connection Method: M5
Shaft Detail: External Thread M6
Написати відгук
Description: STANDARDS-BASED CYLINDER, Features: ISO Standardized, Packaging: Bulk, Operating Pressure: 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Stroke Length: 1.575" (40.00mm), Connection Method: M5, Shaft Detail: External Thread M6, Operation: Double Acting, Construction: Round Cylinder.