Продукція > BOURNS INC. > CRM0805-FX-R220ELF
CRM0805-FX-R220ELF
CRM0805-FX-R220ELF Bourns Inc.
CRM0805_1206_2010.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: RES HIGH PWR 0805 R220 1% 250MW
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Resistance: 220 mOhms
Написати відгук
Description: RES HIGH PWR 0805 R220 1% 250MW, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Resistance: 220 mOhms.