Продукція > BOURNS INC. > CRP0603-BZ-4121ELF
CRP0603-BZ-4121ELF
CRP0603-BZ-4121ELF Bourns Inc.
CRP_Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Resistance: 4.12 kOhms