Продукція > BOURNS INC. > CRS1206-FX-60R4ELF
CRS1206-FX-60R4ELF
CRS1206-FX-60R4ELF Bourns Inc.
cr.pdf?sfvrsn=574d41f6_14
Виробник: Bourns Inc.
Description: RESHIGHSURGE 1206 60R4 1% 500MW
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: High Voltage, Pulse Withstanding
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 60.4 Ohms
Написати відгук
Description: RESHIGHSURGE 1206 60R4 1% 500MW, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: High Voltage, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 60.4 Ohms.