Продукція > VIKING > CRT01F7F1961
CRT01F7F1961
CRT01F7F1961 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0201; 1.96kΩ; 50mW; ±1%; CRT; -55÷125°C; 500mA
Case - mm: 0603
Resistance: 1.96kΩ
Power: 50mW
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: CRT
Operating temperature: -55...125°C
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Operating current: 0.5A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0201; 1.96kΩ; 50mW; ±1%; CRT; -55÷125°C; 500mA, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Resistance: 1.96kΩ, Power: 50mW, Tolerance: ±1%, Manufacturer series: CRT, Operating temperature: -55...125°C, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Operating current: 0.5A.