Продукція > VIKING > CRT01F7F5110
CRT01F7F5110
CRT01F7F5110 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0201; 511Ω; 50mW; ±1%; CRT; -55÷125°C; 500mA
Type of resistor: thick film
Resistance: 511Ω
Power: 50mW
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...125°C
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Manufacturer series: CRT
Operating current: 0.5A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0201; 511Ω; 50mW; ±1%; CRT; -55÷125°C; 500mA, Type of resistor: thick film, Resistance: 511Ω, Power: 50mW, Tolerance: ±1%, Operating temperature: -55...125°C, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: CRT, Operating current: 0.5A.