Продукція > VIKING > CRT01F7F8250
CRT01F7F8250
CRT01F7F8250 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0201; 825Ω; 50mW; ±1%; CRT; -55÷125°C; 500mA
Resistance: 825Ω
Type of resistor: thick film
Operating temperature: -55...125°C
Power: 50mW
Operating current: 0.5A
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0201; 825Ω; 50mW; ±1%; CRT; -55÷125°C; 500mA, Resistance: 825Ω, Case - mm: 0603, Manufacturer series: CRT, Type of resistor: thick film, Operating temperature: -55...125°C, Power: 50mW, Operating current: 0.5A, Tolerance: ±1%, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Case - inch: 0201.