Продукція > VIKING > CRT01J7F1022
CRT01J7F1022
CRT01J7F1022 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0201; 10.2kΩ; 50mW; ±5%; CRT; -55÷125°C; 500mA
Type of resistor: thick film
Resistance: 10.2kΩ
Power: 50mW
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...125°C
Operating current: 0.5A
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0201; 10.2kΩ; 50mW; ±5%; CRT; -55÷125°C; 500mA, Type of resistor: thick film, Resistance: 10.2kΩ, Power: 50mW, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...125°C, Operating current: 0.5A, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: CRT.