Продукція > VIKING > CRT01J7F37R4
CRT01J7F37R4
CRT01J7F37R4 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0201; 37.4Ω; 50mW; ±5%; CRT; -55÷125°C; 500mA
Case - mm: 0603
Resistance: 37.4Ω
Power: 50mW
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: CRT
Operating temperature: -55...125°C
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Operating current: 0.5A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0201; 37.4Ω; 50mW; ±5%; CRT; -55÷125°C; 500mA, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Resistance: 37.4Ω, Power: 50mW, Tolerance: ±5%, Manufacturer series: CRT, Operating temperature: -55...125°C, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Operating current: 0.5A.