Продукція > VIKING > CRT02F7E1961
CRT02F7E1961
CRT02F7E1961 Viking
CRT.pdf
Виробник: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 1.96kΩ; 62.5mW; ±1%; CRT; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 1.96kΩ
Power: 62.5mW
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: CRT
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 1.96kΩ; 62.5mW; ±1%; CRT; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 1.96kΩ, Power: 62.5mW, Tolerance: ±1%, Manufacturer series: CRT, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating current: 1A.