Продукція > VIKING > CRT02F7E5110
CRT02F7E5110
CRT02F7E5110 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 511Ω; 62.5mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A
Type of resistor: thick film
Resistance: 511Ω
Power: 62.5mW
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Manufacturer series: CRT
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 511Ω; 62.5mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A, Type of resistor: thick film, Resistance: 511Ω, Power: 62.5mW, Tolerance: ±1%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Manufacturer series: CRT, Operating current: 1A.