Продукція > VIKING > CRT02F7E7681
CRT02F7E7681
CRT02F7E7681 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 7.68kΩ; 62.5mW; ±1%; CRT; -55÷155°C
Operating temperature: -55...155°C
Case - inch: 0402
Power: 62.5mW
Operating current: 1A
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Resistance: 7.68kΩ
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 7.68kΩ; 62.5mW; ±1%; CRT; -55÷155°C, Operating temperature: -55...155°C, Case - inch: 0402, Power: 62.5mW, Operating current: 1A, Tolerance: ±1%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Resistance: 7.68kΩ, Manufacturer series: CRT, Type of resistor: thick film, Case - mm: 1005.