Продукція > VIKING > CRT02J7E5104
CRT02J7E5104
CRT02J7E5104 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 5.1MΩ; 62.5mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A
Case - mm: 1005
Resistance: 5.1MΩ
Power: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Manufacturer series: CRT
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 5.1MΩ; 62.5mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 5.1MΩ, Power: 62.5mW, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Manufacturer series: CRT, Operating current: 1A.