Продукція > VIKING > CRT02J7E5232
CRT02J7E5232
CRT02J7E5232 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 52.3kΩ; 62.5mW; ±5%; CRT; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 52.3kΩ
Power: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 52.3kΩ; 62.5mW; ±5%; CRT; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 52.3kΩ, Power: 62.5mW, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating current: 1A, Manufacturer series: CRT.