Продукція > VIKING > CRT02J7E52R3
CRT02J7E52R3
CRT02J7E52R3 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 52.3Ω; 62.5mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A
Type of resistor: thick film
Resistance: 52.3Ω
Power: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Operating current: 1A
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 52.3Ω; 62.5mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A, Type of resistor: thick film, Resistance: 52.3Ω, Power: 62.5mW, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Operating current: 1A, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Manufacturer series: CRT.