Продукція > VIKING > CRT03F7E60R4
CRT03F7E60R4
CRT03F7E60R4 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0603; 60.4Ω; 100mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A
Type of resistor: thick film
Resistance: 60.4Ω
Power: 0.1W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...155°C
Operating current: 1A
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0603; 60.4Ω; 100mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A, Type of resistor: thick film, Resistance: 60.4Ω, Power: 0.1W, Tolerance: ±1%, Operating temperature: -55...155°C, Operating current: 1A, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Manufacturer series: CRT.