Продукція > VIKING > CRT03F7E7684
CRT03F7E7684
CRT03F7E7684 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0603; 7.68MΩ; 100mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A
Operating temperature: -55...155°C
Case - inch: 0603
Power: 0.1W
Operating current: 1A
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Resistance: 7.68MΩ
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0603; 7.68MΩ; 100mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A, Operating temperature: -55...155°C, Case - inch: 0603, Power: 0.1W, Operating current: 1A, Tolerance: ±1%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Resistance: 7.68MΩ, Manufacturer series: CRT, Type of resistor: thick film, Case - mm: 1608.