Продукція > VIKING > CRT03F7E9101
CRT03F7E9101
CRT03F7E9101 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0603; 9.1kΩ; 100mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A
Case - mm: 1608
Resistance: 9.1kΩ
Power: 0.1W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0603; 9.1kΩ; 100mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 1A, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Resistance: 9.1kΩ, Power: 0.1W, Tolerance: ±1%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating current: 1A, Manufacturer series: CRT.