Продукція > VIKING > CRT03J7E0750
CRT03J7E0750
CRT03J7E0750 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0603; 75Ω; 100mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A
Resistance: 75Ω
Tolerance: ±5%
Power: 0.1W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Case - inch: 0603
Operating temperature: -55...155°C
Manufacturer series: CRT
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0603; 75Ω; 100mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A, Resistance: 75Ω, Tolerance: ±5%, Power: 0.1W, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 0603, Operating temperature: -55...155°C, Manufacturer series: CRT, Operating current: 1A, Case - mm: 1608, Type of resistor: thick film.