Продукція > VIKING > CRT03J7E8061
CRT03J7E8061
CRT03J7E8061 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0603; 8.06kΩ; 100mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A
Case - mm: 1608
Resistance: 8.06kΩ
Power: 0.1W
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Manufacturer series: CRT
Operating current: 1A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0603; 8.06kΩ; 100mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Resistance: 8.06kΩ, Power: 0.1W, Tolerance: ±5%, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Manufacturer series: CRT, Operating current: 1A.