Продукція > VIKING > CRT03J7E8250
CRT03J7E8250
CRT03J7E8250 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0603; 825Ω; 100mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A
Resistance: 825Ω
Type of resistor: thick film
Operating temperature: -55...155°C
Power: 0.1W
Operating current: 1A
Tolerance: ±5%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0603; 825Ω; 100mW; ±5%; CRT; -55÷155°C; 1A, Resistance: 825Ω, Case - mm: 1608, Manufacturer series: CRT, Type of resistor: thick film, Operating temperature: -55...155°C, Power: 0.1W, Operating current: 1A, Tolerance: ±5%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Case - inch: 0603.