Продукція > VIKING > CRT05F7E1201
CRT05F7E1201
CRT05F7E1201 Viking
CRT.pdf
Виробник: Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0805; 1.2kΩ; 125mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 2A
Case - mm: 2012
Resistance: 1.2kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating temperature: -55...155°C
Manufacturer series: CRT
Operating current: 2A
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0805; 1.2kΩ; 125mW; ±1%; CRT; -55÷155°C; 2A, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Resistance: 1.2kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±1%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating temperature: -55...155°C, Manufacturer series: CRT, Operating current: 2A.