Продукція > OSLO SWITCH > CRTL111A250VG4B
CRTL111A250VG4B
CRTL111A250VG4B Oslo Switch
CRTL-series-lighted-double-pole-rocker-switches.pdf
Виробник: Oslo Switch
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 250VAC
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPST
Switch Function: Off-On
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Neon, Green
Illumination Voltage (Nominal): 250 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm
Color - Actuator/Cap: Green
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 14 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 250VAC, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPST, Switch Function: Off-On, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Neon, Green, Illumination Voltage (Nominal): 250 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: CSA, UL, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm, Color - Actuator/Cap: Green, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 14 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CRTL111A250VG4B Виробник : CW Industries full_size_lighted_tech_sheet_double_pole-3079282.pdf CW Industries DP ROCKER, LIGHTED, 250V BLK CURV HOUS, W/BARRIER