CRTL1A125V1M9
CRTL1A125V1M9 Oslo Switch
CRTL-series-lighted-single-pole-rocker-switches.pdf
Виробник: Oslo Switch
Description: SWITCH ROCKER SPST 20A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: Off-On
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 14 V
на замовлення 63 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER SPST 20A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: Off-On, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Neon, Red, Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: CSA, UL, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 14 V.
Інші пропозиції CRTL1A125V1M9
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CRTL1A125V1M9 Виробник : CW Industries CWIndustries_10182023_RTL111A125V1C9-3358736.pdf Rocker Switches ROCKER, LIGHTED, 125V BLK/RED ACT