Продукція > OSLO SWITCH > CRTL44A12V1M9B
CRTL44A12V1M9B
CRTL44A12V1M9B Oslo Switch
CRTL-series-lighted-double-pole-rocker-switches.pdf
Виробник: Oslo Switch
Description: SWITCH ROCKER DPST-NO 20A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC/DC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 14 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER DPST-NO 20A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Incandescent, Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC/DC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: CSA, UL, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 14 V.
Інші пропозиції CRTL44A12V1M9B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CRTL44A12V1M9B Виробник : CW Industries CWIndustries_10182023_RTL111A125V1C9.pdf Rocker Switches DP RKR LIGHTED 12V BLK/RED