CS1000M-24N-04A
CS1000M-24N-04A EXCELSYS / Advanced Energy
en-lv-cs1000-data-sheet.pdf
Виробник: EXCELSYS / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Power (Watts): 1000W
Features: Adjustable Output, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 10.30" L x 5.00" W x 1.54" H (261.6mm x 127.0mm x 39.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CSA, EN, IEC, UL
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 41.6 A
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 1000W, Power (Watts): 1000W, Features: Adjustable Output, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 10.30" L x 5.00" W x 1.54" H (261.6mm x 127.0mm x 39.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CSA, EN, IEC, UL, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 41.6 A.