CS20-01P63-02-1
CS20-01P63-02-1 Challenge Electronics
CS20-01P63-02-1.pdf
Виробник: Challenge Electronics
Description: SPEAKER 8OHM 1W 94.5DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.787" L x 0.630" W (20.00mm x 16.00mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Thermoplastic Polyester Elastomer (TPEE)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Frequency - Self Resonant: 630Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.093" (2.35mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1.5 W
Power - Rated: 1 W
Frequency Range: 200 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 94.50
Efficiency - Testing: 1W/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
на замовлення 998 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SPEAKER 8OHM 1W 94.5DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.787" L x 0.630" W (20.00mm x 16.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Thermoplastic Polyester Elastomer (TPEE), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Frequency - Self Resonant: 630Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.093" (2.35mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1.5 W, Power - Rated: 1 W, Frequency Range: 200 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 94.50, Efficiency - Testing: 1W/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).