Продукція > SAMWHA > CS2012X5R225K250NRE
CS2012X5R225K250NRE SAMWHA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 25V; X5R; ±10%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 2.2µF
Operating voltage: 25V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...85°C
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 25V; X5R; ±10%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 2.2µF, Operating voltage: 25V, Dielectric: X5R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...85°C, Manufacturer series: CS, Kind of capacitor: MLCC.