Продукція > SAMWHA > CS2012X7R106M160NRE
CS2012X7R106M160NRE SAMWHA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 16V; X7R; ±20%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±20%
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 16V; X7R; ±20%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 10µF, Operating voltage: 16V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: CS.