CS220-25M
CS220-25M Central Semiconductor Corp
CS220-25x.pdf
Виробник: Central Semiconductor Corp
Description: SCR 600V 25A TO-220-3
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.8 V
Supplier Device Package: TO-220-3
Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A
Voltage - Off State: 600 V
Написати відгук
Description: SCR 600V 25A TO-220-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.8 V, Supplier Device Package: TO-220-3, Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A, Voltage - Off State: 600 V.