CS27-01P60-02-1X
CS27-01P60-02-1X Challenge Electronics
CS27-01P60-02-1X.pdf
Виробник: Challenge Electronics
Description: SPEAKER 8OHM 1W 94DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.063" L x 0.472" W (27.00mm x 12.00mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Thermoplastic Polyester Elastomer (TPEE)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Ingress Protection: IPX7
Frequency - Self Resonant: 600Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.100" (2.55mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1.5 W
Power - Rated: 1 W
Frequency Range: 200 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 94.00
Efficiency - Testing: 1W/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
на замовлення 945 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SPEAKER 8OHM 1W 94DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.063" L x 0.472" W (27.00mm x 12.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Thermoplastic Polyester Elastomer (TPEE), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Ingress Protection: IPX7, Frequency - Self Resonant: 600Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.100" (2.55mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1.5 W, Power - Rated: 1 W, Frequency Range: 200 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 94.00, Efficiency - Testing: 1W/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).