CS40-01P60-05-3X
CS40-01P60-05-3X Challenge Electronics
CS40-01P60-05-3X.pdf
Виробник: Challenge Electronics
Description: SPEAKER IP67 8OHM 1W 98DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.575" L x 0.512" W (40.00mm x 13.00mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyetheretherketone (PEEK)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 600Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1.2 W
Power - Rated: 1 W
Frequency Range: 480 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 98.00
Efficiency - Testing: 1W/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
на замовлення 943 шт:
Написати відгук
Description: SPEAKER IP67 8OHM 1W 98DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.575" L x 0.512" W (40.00mm x 13.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyetheretherketone (PEEK), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 600Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1.2 W, Power - Rated: 1 W, Frequency Range: 480 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 98.00, Efficiency - Testing: 1W/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).