CSF240CP CABUR
XCSF240-datasheet.pdf
Виробник: CABUR
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; 90÷264VAC
Kind of power supply: for DIN rail
Mounting: for DIN rail mounting
IP rating: IP20
Electrical connection: screw terminals
Type of power supply: switching
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 135x63.5x140mm
Number of outputs: 1
Power: 240W
Output current: 10A
Output voltage range: 23...27.5V DC
Output voltage: 24V DC
Efficiency: 88%
Supply voltage: 90...264V AC
Insulation voltage: 3kV
Protection: anti-overload OPP; overheating OTP; short circuit protection SCP
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис CSF240CP CABUR
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; 90÷264VAC, Kind of power supply: for DIN rail, Mounting: for DIN rail mounting, IP rating: IP20, Electrical connection: screw terminals, Type of power supply: switching, Operating temperature: -20...60°C, Body dimensions: 135x63.5x140mm, Number of outputs: 1, Power: 240W, Output current: 10A, Output voltage range: 23...27.5V DC, Output voltage: 24V DC, Efficiency: 88%, Supply voltage: 90...264V AC, Insulation voltage: 3kV, Protection: anti-overload OPP; overheating OTP; short circuit protection SCP.